Urlop w cieniu palm i wieżowców – kierunek Dubaj

0
907

Coraz częściej i chętniej wybieramy egzotyczne kierunki na wakacyjne podróże. Więcej osób także decyduje się na podróże luksusowe – do miejsc, które słyną z luksusu. Nic dziwnego, ponieważ oferują one moc atrakcji oraz prestiż. Jednym z popularnych kierunków luksusowych jest Dubaj.

Z pewnością w trakcie pobytu w Dubaju warto odwiedzić Dubai Mall. Nie tylko można zrobić tu zakupy w luksusowych sklepach i kupić ubrania czy akcesoria od projektantów, ale także pozwiedzać. Ta wyjątkowa galeria handlowa wewnątrz przypomina ekskluzywne muzeum i park rozrywki w jednym. Znajdziemy tu ozdobne żyrandole, ogromne akwaria z rybami i rafami, przepiękne fontanny i rzeźby, a nawet lodowisko z padającym z sufitu śniegiem. 

Inną ekskluzywną lokacją jest Mall of Emirates. Jednak warto tu wybrać się niekoniecznie na zakupy, ale na narty! Znajduje się tutaj ogromny, kryty stok – Dubai Ski. Dokładnie jest to pięć stoków, z czego najdłuższy ma 400 metrów. Można poczuć odrobinę zimy nawet w tak gorącym klimacie Emiratów. To doskonały pomysł na luksusowe podróże Dubaj będzie miał zdecydowanie mniejsze obłożenie na stokach, niż europejskie metropolie. 

Kolejną atrakcją obowiązkową jest stare miasto. Deira, bo tak nazywa się ta dzielnica, to prawdziwa perełka. Można tu poczuć arabskiego ducha, gdy otaczają nas zewsząd barwne sklepiki i kramy. Oczywiście, warto też zobaczyć Gold Souk, czyli targ złota – można tu nabyć szczerozłote pamiątki i przepiękną biżuterię. 

Luksusowe wyjazdy Dubaj bez zobaczenia najbardziej luksusowej części miasta nie wchodzą w grę. Chodzi o Dubai Marina. To miejsce pełne jest drogich hoteli i apartamentowców, zachwycających swoją wysokością. Spacer po porcie będzie urokliwy i relaksujący, a z położonych na zatoką kawiarni podziwiać można tutejszy meczet ze złoconymi kopułami.

Dubaj to miejsce, które ma wiele do zaoferowania dla turystów. Znajdziemy tu luksus, różnorodność i egzotyczność. To miasto ma wyjątkowy klimat. Najłatwiej zwiedzać je przemieszczając się taksówką, ponieważ pieszo z powodu upału i często braku dróg jest to wręcz niemożliwe.