Nieoczywiste kierunki na wakacje… Albania, Andora i Azerbejdżan

0
317

Co roku topowe kierunki na wakacyjny wyjazd w Europie to Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Malta i Turcja. W niniejszym artykule przedstawiamy garść pomysłów na mniej oczywiste wakacyjne Europejskie destynacje.  Przedstawiamy inspirujące informacje na temat Albanii, Armenii oraz Azerbejdżanu.

Albania

Bałkany to wbrew pozorom nie tylko Chorwacja. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na mniej doceniane bałkańskie kierunki takie jak Czarnogóra oraz Albania. W tych krajach podobnie jak w Chorwacji możemy spędzić urlop nad morzem adriatyckim. Albania to kraj pełen kontrastów. Albania jest jedynym krajem całkowicie położonym w Europie, w którym muzułmanie stanowią większość społeczeństwa. Na turystów w Albanii czekają duże piaszczyste plaże, gościnni mieszkańcy oraz śródziemnomorski klimat.

Armenia

Z kolei Armenia słynie z doskonałej ormiańskiej kuchni, tajemniczych monastyr oraz pięknej pogody podczas okresu wakacyjnego. Armenia to dobre miejsce dla każdego kto kocha górski klimat. Na turystów zwiedzających Armenia czeka najdłuższa kolejka linowa świata oraz piękne górskie widoki. Szczególnie ciekawy jest widok na masyw Araratu, który leży na terytorium Turcji zaledwie 32 kilometry od Stolicy z Armenią. Masyw prezentuje się wyjątkowo monstrualnie, gdyż wierzchołek mający 5137 m n.p.m. wznosi się ponad 3000 – 4400 metrów ponad poziom równin.

Azerbejdżan

Azerbejdżan to kraina malowniczych gór i czystych plaż u wybrzeży Morza Kaspijskiego. Poza tym, na turystów wyjeżdżających do Azerbejdżanu czeka między innymi Baku, kawior, baklava, tradycyjnie wyrabiane dywany oraz Baku z baśniową architekturą.

Więcej ciekawych przykładów na nieoczywiste wakacyjne Europejskie kierunki można  przeczytać na https://travelstore.com.pl/