Dlaczego małe hotele są piękne

0
1043

Co Cię denerwuje w dużym hotelu? Może jest to bezosobowa obsługa lub ilość czasu, jaki musisz czekać w kolejce, aby się zameldować. Być może to śniadanie w formie bufetu było przez pewien czas pod płytą grzejną lub fakt, że Twój pokój wygląda jak każdy inny pokój, w którym kiedykolwiek mieszkałeś. Duże hotele są idealne na niektóre okazje, ale warto spojrzeć na hotele butikowe, aby odzyskać trochę radości z pobytu.

Więc co Cię oczarowuje w małych hotelach? Jeśli wcześniej byłeś w butikowym hotelu, możemy dość trafnie zgadnąć:

projekt

Właściwie zaprojektowane hotele są tak różne od zwykłych hoteli, że zauważasz różnicę, gdy tylko wejdziesz. Meble, dzieła sztuki, kolory i podłogi przekazują komunikat, że ten hotel został zaprojektowany do określonego celu; abyś poczuł się jak w domu.

Dbałość o szczegóły

Celem tego butikowego hotelu jest zapewnienie komfortowego i bezstresowego pobytu. Projekt obejmuje dbałość o szczegóły, które poprawią Twój pobyt. Może to być fakt, że rano możesz przygotować własne śniadanie lub że twoje buty są lśniące, a pranie zrobione przez noc. Może to być fakt, że sypialnia otwiera się bezpośrednio na plażę lub tacę powitalną, która znajduje się w pokoju w dniu przyjazdu. Detale mają znaczenie, a właściciele hoteli butikowych wiedzą o tym.

Liczby

Główną cechą prawdziwego hotelu butikowego jest liczba pokoi. Niższa liczba pokoi oznacza, że ​​hotel dokłada wszelkich starań, aby pobyt był jak najlepszy. Zbyt wiele osób do opieki często powoduje gorszą obsługę, podczas gdy wyższy stosunek usług do gości oznacza, że ​​nigdy nie powinieneś się martwić, że poprosisz o coś – w rzeczywistości pracownicy zazwyczaj przewidują twoje potrzeby.

Lokalizacje

Duże hotele ze swojej natury wymagają dużych budynków. Hotele butikowe mogą działać w małych, pojedynczych budynkach, wykorzystując ich unikalną architekturę i funkcje w projekcie i układzie hotelu. Oznacza to lepsze lokalizacje w centrum miasta, lepsze widoki i ciekawsze wnętrza. Lokalizacja jest tak samo ważna przy wyborze hotelu, jak i przy zakupie domu, a hotele butikowe zwykle mogą dostarczyć.

Butik jest mały, a mały jest piękny; szczególnie w połączeniu z klasycznym wzornictwem, detalami i obsługą.